AUTOMOTODROM BRNO - MASARYKÚV OKRUH (CZE)

Hodnotenie 

BRNO 

390,00 €
S DPH 1-2 dni
Množstvo
Skladom

 

Doprava a dodanie tovaru

 

Reklamačný poriadok

Popis

Ponúkame okruhové jazdenie na MotoGP okruhu v Brne. V cene je zahrnuté štartovné na dva dni.

1.deň: 6x tréning po 20min

2.deň: 3x kvalifikácia 20min, warm-up 20min a pretek (SBK A, SSP A, NOVICE SBK+SSP).

Transponder nie je zahrnutý v cene (15€/deň).

V prípade záujmu možnosť jazdy s inštruktorom, ten bude pridelený podľa výkonnostnej triedy. Najrýchlejším jazdcom sa bude venovať Miro Laki Sloboda (prvý slovenský účastník na pretekoch TT Isle of Man). 

Možnosť požičať motorku nastavenú priamo na konkrétneho jazdca podľa požiadaviek + komplet vybavenie na trať. Všetko je otázkou individuálnej dohody podľa potreby a nie je to zahrnuté v cene.

Info o okruhu:

Masarykov okruh je pretekársky okruh pre automobilové i motocyklové preteky v Brne. Terajší okruh bol vybudovaný v rokoch 1985-1987 na katastrálnom území Ostrovacice a Brna-Žebětín, pričom štart pretekov je v katastri Ostrovačice. Tento okruh bol náhradou za pôvodný mestský brnenský okruh, na ktorom sa pretekalo už od tridsiatych rokov 20. storočia. Každoročne sa tu koná niekoľko pretekov automobilov aj motocyklov, vrátane najprestížnejšie Grand Prix Českej republiky, ktorá je zaradená do seriálu majstrovstiev sveta cestných motocyklov, čiže MotoGP.

Novú kapitolu v histórii brnenského Masarykovho okruhu začal písať rok 1987, kedy v júni začal svoju prevádzku špeciálny automotodrom s dĺžkou 5,394 km, vybudovaný v členitom teréne pôvodných lesov v blízkosti osady Kývalka, vzdialenej od boxov starého okruhu sotva desať kilometrov. Projekčný vývoj Masarykova okruhu je pevne spätý s menom inžiniera Jaroslava Suchého. V sobotu 18. júla 1987 sa uskutočnil prvý závod, ktorým bol motocyklový prebor Moravy. Na túto akciu nadviazalo spoločné majstrovstvá republiky motocyklov a automobilov. Na Masarykov okruh sa tiež vrátili preteky majstrovstiev sveta cestných motocyklov, ktoré tu od roku 1987 vynechali iba jeden ročník (1992).

V roku 1996 bol okruh ľahko upravený, pričom jeho dĺžka sa zvýšila na 5,403 km.

Medzi sezónami 2007 a 2008 prebehla kompletná rekonštrukcia povrchu trate. Za viac ako 150 miliónov korún bol úplne odstránený starý povrch a bol nahradený novým asfaltom.

Okruh patrí v rámci seriálu MotoGP k jedným z najdlhších tratí. Zaujíma tretie miesto za malajzijským Sepangu a britským Silverstone.

18. augusta 1996 získal Valentino Rossi na Masarykovom okruhu svoje prvé víťazstvo kariéry v pretekoch majstrovstiev sveta (v kubatúre 125cc). O rok neskôr tu tiež získal svoj prvý titul majstra sveta.

Trojnásobný majster sveta triedy 500 cc Wayne Rainey zaznamenal pri Veľkej cene ČR 1993 svojej poslednej víťazstvo kariéry. V nasledujúcom závode v Taliansku tragicky havaroval, ochrnul a musel ukončiť pretekárske kariéru.

Grand Prix Českej republiky (predtým Československa) patrí medzi najtradičnejšie preteky majstrovstiev sveta motocyklov. Celkom sa už konalo 51 ročníkov (počítané do roku 2020 vrátane), čo tento závod radí na 6. miesto historických tabuliek. Prvé miesta zaujímajú Veľká cena Talianska (72 ročníkov), Holandska (72), Nemecka (69), Španielska (65) a Francúzsko (63).

Masarykov okruh hostil takisto niekoľko nemotoristických udalostí - preteky na kolieskových lyžiach a kolobežkách, v roku 1987 bežecký maratón spojený so závodom vozíčkarov na rovnakej trati. Po závodnej trati sa prebehla aj psie záprahy..

Detaily produktu
Recenzie

Na tento produkt momentálne nie je pridaná žiadna recenzia.

Napíšte svoju recenziu

Tyco BMW dámske tričko

AUTOMOTODROM BRNO - MASARYKÚV OKRUH (CZE)

BRNO 

Napíšte svoju recenziu
5 ďalších produktov v rovnakej kategórii:

Sledujte nás na Facebooku