HUNGARORING (HU)

Hodnotenie 

HUNGARORING

Veľkosť
400,00 €
S DPH 1-2 dni
Množstvo
Skladom

 

Doprava a dodanie tovaru

 

Reklamačný poriadok

Popis

Ponúkame okruhové jazdenie na aktuálnom F1 okruhu v Maďarsku. V cene je zahrnuté štartovné na dva dni.

1.deň: 6x tréning po 20min

2.deň: 3x kvalifikácia 20min, warm-up 20min a pretek (SBK A, SSP A, NOVICE SBK+SSP).

Transponder nie je zahrnutý v cene (15€/deň).

V prípade záujmu možnosť jazdy s inštruktorom, ten bude pridelený podľa výkonnostnej triedy. Najrýchlejším jazdcom sa bude venovať Miro Laki Sloboda (prvý slovenský účastník ne pretekoch TT Isle of Man). 

Možnosť požičať motorku nastavenú priamo na konkrétneho jazdca podľa požiadaviek + komplet vybavenie na trať. Všetko je otázkou individuálnej dohody podľa potreby a nie je to zahrnuté v cene.

Info o okruhu:

Hungaroring je pretekársky okruh, ktorý leží pri obci Mogyoród dvadsať kilometrov severovýchodne od Budapešti. Nachádza sa uprostred mierne členitej krajiny, ktorá je typická vysokou prašnosťou a vnútrozemsky výrazne teplým letom. Úzka kľukatá trať s pomalými zákrutami, vyžadujúcimi vysoký prítlak, dáva len minimálne možnosti na predbiehanie a spolu s mestským okruhom v Monaku patrí k najpomalším tratiam v kalendári šampionátu formuly 1.

Tak ako jazdci obdivujú krásu maďarského hlavného mesta so stovkami kaviarní a drobných obchodov, o to menej majú v láske Hungaroring ako okruh. Hneď od počiatku bolo zrejmé, že sa na trati dlhej 4 014 metrov prakticky nedá predbiehať. Priemerné rýchlosti patrili k najnižším v celom kalendári F1. Preto organizátori vykonali prvé stavebné úpravy už pred rokom 1989, len tri roky po zahájení prevádzky. Odstránením jednej zo zákrut za cieľovou rovinkou sa trať skrátila na 3 975 metrov a vzrástli dosahované rýchlosti. Pred pretekmi v roku 2003 pristúpili k zásadnej úprave okruhu. V jeho modifikovanej forme narástla celková dĺžka na 4,381 kilometra a okrem toho dostala trať nový asfaltový povrch. Predĺženie sa dotklo cieľovej rovinky a prvej zákruty, pričom vďaka týmto zmenám na okruhu pribudli miesta vhodné k predbiehaniu.

Charakteristickou vlastnosťou Hungaroringu je nečistá dráha. Neustály vietor a horúce suché letné počasie veje z okolitých dún piesok a prach, a preto sa jazda mimo ideálnu stopu stáva veľkým problémom. Podobnú vlastnosť má i bahrajnský okruh a niektoré ďalšie trate, ktoré sú v priebehu sezóny nevyužívané, no na rozdiel od nich Hungaroring počas pretekového víkendu nezrýchľuje – pogumovaná ideálna stopa sa totiž dokáže veľmi rýchlo znovu zaprášiť. Veľký význam tu má priľnavosť. V prevažnej miere jazdci nasadzujú mäkké zmesi pneumatík z dôvodu lepšej priľnavosti najmä pri výjazde z úzkych zákrut. Tomu má tiež pomôcť mäkšie nastavenie podvozku. Organizátori pritom radi poukazujú na fakt, že okruh poskytuje výborný výhľad až na 80% trate z prakticky akéhokoľvek miesta pozdĺž nej. Pre jazdcov na motorkách je tento technický okruh dobrým tréningom podobne ako Pannonia Ring.

Detaily produktu
Recenzie

Na tento produkt momentálne nie je pridaná žiadna recenzia.

Napíšte svoju recenziu

Tyco BMW track top mikina

HUNGARORING (HU)

HUNGARORING

Napíšte svoju recenziu
5 ďalších produktov v rovnakej kategórii:

Sledujte nás na Facebooku