MISANO - MARCO SIMONCELLI (ITA)

Hodnotenie 

MISANO

450,00 €
S DPH 1-2 dni
Množstvo
Skladom

 

Doprava a dodanie tovaru

 

Reklamačný poriadok

Popis

Ponúkame okruhové jazdenie na aktuálnom MotoGP okruhu v Taliansku. V cene je zahrnuté štartovné na dva dni.

1.deň: 6x tréning po 20min

2.deň: 3x kvalifikácia 20min, warm-up 20min a pretek (SBK A, SSP A, NOVICE SBK+SSP).

Transponder nie je zahrnutý v cene (15€/deň).

V prípade záujmu možnosť jazdy s inštruktorom, ten bude pridelený podľa výkonnostnej triedy. Najrýchlejším jazdcom sa bude venovať Miro Laki Sloboda (prvý slovenský účastník ne pretekoch TT Isle of Man). 

Možnosť požičať motorku nastavenú priamo na konkrétneho jazdca podľa požiadaviek + komplet vybavenie na trať. Všetko je otázkou individuálnej dohody podľa potreby a nie je to zahrnuté v cene.

Info o okruhu:

Svetový okruh Misano (oficiálne známy ako svetový okruh Misano Marco Simoncelli a pred rokom 2006 s názvom Circuito Internazionale Santa Monica), tiež známy ako okruh Marco Simoncelli je závodná dráha, ktorá sa nachádza neďaleko mesta Misano Adriatico (provincia Rimini) v oblasti Santa Monica-Cella. Pôvodne bol navrhnutý v roku 1969 s dĺžkou 3,488 km (2,17 míľ) a hostil svoju prvú udalosť v roku 1972. V roku 1993 sa dĺžka trate zvýšila na 4,464 km (2,53 mil).

Od roku 2007 začala hosťovať Veľkú cenu San Marína a pobrežia Rimini ako súčasť Majstrovstiev sveta MotoGP. V roku 2012 bola trať premenovaná na pamiatku miestneho motocyklového pretekára Marca Simoncelliho, ktorý zomrel v roku 2011.

Počas talianskej Grand Prix v roku 1993 skončila kariéra obhajcu sveta majstra sveta Wayne Rainey v kategórií 500 ccm, keď padol a utrpel zlomenú chrbticu. V rokoch 1996 až 2001 sa všetky prvky bezpečnosti ďalej zlepšovali pridaním ďalších výjazdov a ochranných bariér. V roku 2005 bol postavený nový prístupový bod k okruhu Via Daijiro Kato na počesť japonského jazdca, ktorý bol zabitý počas japonskej Grand Prix 2003. Jeho posledný závod bol v Portoverde Frazione Misano Adriatico.

Aby bolo možné opäť usporiadať majstrovstvá sveta v motocykloch, okruh bol v roku 2006 značne upravený. Smer okruhu bol zmenený na smer hodinových ručičiek, dĺžka dráhy bola upravená na 4,226 km (2,597 míľ), šírka dráhy sa rozšírila na 14 m (46 ft), boli vylepšené zariadenia a boli uplatnené všetky bezpečnostné opatrenia. Prvým závodom MotoGP, ktorý sa konal po úpravách, bola Grand Prix San Maríno a Rimini v roku 2007, ktorú vyhrala „domáca“ Ducati.

Počas podujatia Moto2 v roku 2010 bol japonský jazdec Shoya Tomizawa zabitý po strate kontroly nad jeho motocyklom a následne ho zasiahli Scott Redding a Alex de Angelis. Zhodou okolností k tomuto incidentu došlo o 17 rokov neskôr presne ku dňu, keď incident jazdca Wayne Rainey ukončil jeho kariéru v Misane.

Majitelia okruhu 3. novembra 2011 oznámili, že bude pomenovaný po talianskom motocyklovom motorkárovi Marcoovi Simoncelliovi, ktorý zomrel o týždeň skôr v Grand Prix Shell Advance v Sepangu. Simoncelli sa narodil v neďalekej Cattolici a žil od detstva v Coriane.  8. júna 2012 sa nový názov potvrdil v San Maríne na majstrovstvách sveta Superbike. Tiež Scuderia Toro Rosso, neskôr známa ako Scuderia AlphaTauri, robí na tejto trati prvé shakedowny. Najnovšie mali Scuderia AlphaTauri AT01, challenger AlphaTauri v roku 2020 a prvé auto jazdiace pod názvom „AlphaTauri“. Svoje prvé jazdy tu 24 hodín po jeho prvom odhalení absolvovali jazdci F1 Daniil Kvyat a Pierre Gasly.

Detaily produktu
Recenzie

Na tento produkt momentálne nie je pridaná žiadna recenzia.

Napíšte svoju recenziu

Tyco BMW dámske tričko

MISANO - MARCO SIMONCELLI (ITA)

MISANO

Napíšte svoju recenziu
5 ďalších produktov v rovnakej kategórii:

Sledujte nás na Facebooku